Sonbahar Esintisi, Sonbahar'ın Renkleri21. Yüzyılın ilk çeyreğinde sonbahara merhaba dediğimiz günlerden geçiyoruz. Sıcak yaz aylarının hareketli ve sıcak günlerini sonbaharın sakin ve şiirsel günlerine devrettiğimiz zamanlar. Peki, mevsimsel değişim moda dünyasına nasıl yansıdı? Yeni trendler neler?


 Bu sorulara genelde verilen cevap kuruyan yaprakların “sarı”sı, yağmurla buluşan toprağın “kahverengi”si ve çoğunlukla hareketlendirmek adına kullanılan turuncular oluyor. Öyle ki 2014-2015 Paris moda haftasına baktığımızda bu sonbaharın biraz daha renkli geçeceğini görüyoruz. ELIE SAAB'ın Paris Moda haftasında sunduğu 2014-2015 sonbahar-kış koleksiyonu izleyenleri etkilemiş görünüyor. “Dark Opulence” isimli koleksiyon Amerikalı ünlü ressam Mark Rothko’nun eserlerinden ilham alınarak oluşturulmuş.  
Öyle ki alışageldiğimiz yeşil ve siyah’ın yanında kullanılan bordoyu bu sene vitrinlerde çokça göreceğiz gibi gözüküyor. Eğer sonbahar da olsa ben koyu tonlardan vazgeçmem diyorsanız imdadımıza deve tüyü, kırmızı ve gece mavisi yetişiyor.
Ben renklerin kadınıyım diyenler için bu sonbahar deve tüyü hırkalar ve mavi brokar elbiseler bu senenin trendleri arasında.  Aynı zamanda son zamanlarda vintage modellerin ön planda olması, belki bir Game of Thrones belki de White Queen etkisinin moda da yansıması olarak danteller, kadifeler, şifonlar ve kurdeleler elbiselerimizi süsleyecek. SAAB’ın koleksiyonuna ilişkin ise dikkat çeken bir diğer ayrıntı zincir-deri askılı kol çantaları oldu. Elbette gardroplara kalkan sandaletlerini yerini ise bootieler alıyor. 

Eğer bu sonbahar siz de bir Hot Couture kadını gibi hissetmek istiyorsanız turuncu bir ayakkabı ile işe başlayabilirsiniz. Saçlara gelince yine SAAB’ın koleksiyonunuzda dikkatimizi çeken şey ombre saç modelleri oldu. Eğer uzun saç kullanmaktan hoşlanan hanımlar için rüzgarda hafifçe savrulacak dalgalar, rastgele yapılmış topuzlar ve örgülü modeller ön planda. Eğer kısa saçtan vazgeçmem diyorsanız düz kesimler sizin bakımlı ve şık durmanızı sağlayacaktır. Sonbaharda dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan biri ise makyaj. Güneşte bronzlaşan ten sonbaharın kasvetli havasında ufak fırça darbeleri ile eşsiz bir güzellik sunacaktır. Abartıdan uzak hafif tonlarla gölgelendirilen göz makyajının yanında bir maskara ve ten renginize uygun bir allık ile sonbahara hazırız demektir.   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder