Triko hırkayla nasıl retro kombin yapabiliriz?

Bu kış triko hırkalara kafayı taktım ve bu tutku bitecek gibi durmuyor :)Kışın retro stil ve rahatlığı buluşturmanın en güzel yollarından biri, düğmeli triko hırkaları kombinlerde kullanmak. Klasik şıklık ve zarafetin kriter olduğu 50'li yıllarda, ince triko hırkalar ve kazaklar endüstrileşmenin de etkisiyle oldukça fazla kullanılıyordu.


Özellikle trikonun ince beli vurgulayan hafif yapısı, hırkamızın eteğini içimize sokarak kullandığımızda daha da dikkat çekiyor. Yani, etek uçlarını içimize sokarak kullanmak aslında retro-hırka kombinlerinin püf noktası. Bu, hırkaya bir dış giysiden çok triko bluz havası veriyor. Benim hırkam, LCW'nin bu sezon piyasaya sürdüğü Kaşmiş Dokuşu serisinden, gerçekten çok yumuşak ve çok rahat.

Klasik diz altı kalem eteklerle kombinlenebileceği gibi kloş eteklerle de kullanılabilir. Henüz kalem etek ile denemedim ilerleyen günlerde kullanacağım.

Kloş eteğin kısa olması, kalça kısmınızı olduğundan büyük gösterebilir (şekilde olduğu gibi:) ) Yani benim yaptığımı yapmayın, bu eteği o kadar seviyorum ki tombiş gözükmeyi göze aldım :) Eteğim yine annemin geçtiğimiz yıl yaptığı tasarımlardan. Diz altında, midi boyda ve kabarık kloş etekler 50'lerin modasına uyacak ve eğer minyonsanız sizi daha uzun gösterecektir.

Bu tarz kalın kumaş kombinlerde ten rengi çoraptan ziyade renkli modelleri daha çok seviyorum. Ayağımdaki "Bride" etiketiyle satılan hafif petekli dantel üzeri gül desenli gelin çorabı. Markası zannediyorum Penti'ydi.

Ayakkabıları internetten almıştım markasını hatırlamıyorum ama yine her gün giyip bıkmadığım bir model. Hem kadife hem kırmızı hem kısa küt topuk olunca retro esintiler beraberinde geliyor zaten.Bu fotoğrafta hırkanın detayları daha belli oluyor. İnci düğmeler ve zarif yaka lastiği en çok beğendiğim özelliklerinden. Retro zarafetinin vazgeçilmezi incileri, inci küpe ve kolyemle kombinledim. Bence dünyanın en dişi ve en kibar takıları...

Günün ilerleyen saatlerinde çekildiği ve işe gelmeden sabah makyaj yaptığım için biraz bozulmuş olsa da, yüzümde Garnier BB krem (yağlı cilt için) Pastel çift renkli pembe allık, Pastel pudra, Deborah eyeliner, Barbara Bort rimel ve Avon'un bordo ruju var.

Soda şişeleri ve telefon atmosferi bozmuş ama, nostaljik dekoru ve alaturka müzikleri için Koşuyolu Sera Pastanesi'ne, fotoğraf için Pınar Aşkın'a teşekkürler :))

1 yorum: