14 Şubat Sevgililer Değil Sevgi Günü Olsun!

14 Şubat için geri sayım başladı!

Yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günler, benim için sevdiğim insanlara vakit ayırmak, özen göstermek ve değer verdiğimi belirtmek için güzel, minik fırsatlar... Doğum günlerini takip etmeyi pek beceremem, ama minik hediyeler alıp vermek, hatırlanmak, paylaşımda bulunmak sosyal hayatın güzel yanları. Sevgililerin, eşlerin birbirleri için özenmesi ve birbirlerini mutlu etmek için çaba sarfetmesi ikili ilişkilerin olmazsa olmazı. "Hediyeye gerek yok düşünmen yeter" diyenlerden değilim. Ama "maddi" değeri olan bir hediyeye gerek yok diyorum, hatta sadece "maddi" hediyeler yeterli değil diyorum. Bana göre en güzel hediye benim için yapılmış, beni düşünerek özenilmiş şeylerdir... El yapımı bir kurabiye, "üşütmeyesin" diyerek verilmiş el örgüsü bir atkı kadar güzel hediye olur mu...

Sinema biletlerini atamayan, her kitabın ilk sayfasına alınan günü hatırlatacak notlar düşen biri olarak maneviyat ve eşyaları birleştiriyorum diyebilirim. Günü, anı hatırlatacak hatıralar, sevgiyi güçlendiren ve mutluluğu uzun süreli kılan unsurlar. Bu yüzden her fırsatı değerlendirmek lazım. Yurt dışında hediye-kart alışverişi bizden çok daha yaygın. Yılbaşı, Christmas, şükran günü, paskalya, cadılar bayramı, sevgililer günü... her özel gün sevdiklerine minik hediyeler, kartlar vermek için birer fırsat olarak görülüyor. Modern hayat, iş hayatı, ev, çocukların ödevi, anne baba ziyaretleri derken kimseye zaman ayıramıyoruz. "Canım, hep aklımdasın ama inan hiç fırsat bulamıyorum" hepimizin sıkça duyduğu ve söylediği sözler. İşte size fırsat olsun, madem bizde birbirimizi hatırlayacak pek özel günümüz yok, sevgililer günü iki kişi arasında kalmasın. Sevginin ülkesi yok, biz de pekala dostlarımıza, komşularımıza, arkadaşlarımıza kartlar, armağanlar, hatta kalpli minik kurabiyeler hazırlayarak söylemeye fırsat bulamadığımız sevgimizi ifade edebiliriz. Hele ki sevginizi gösterebileceğiniz dostlarınız varsa, bu zamanda çok şanslısınız bence kıymetini bilmelisiniz. Büyük AVM'lerin raflarından biraz uzaklaşıp eşinize, sevgilinize, arkadaşlarınıza ve ailenize "seni seviyorum" diyecek hediyeler hazırlamaya ne dersiniz?

Ben size fikir verebilmesi açısında biraz araştırdım, "Nasıl yapılır?" yazılarıyla önümüzdeki günlerde farklı hediye alternatifleri de göstereceğim. Diliyorum ki, biraz yaratıcılık, çok az el becerisi, bool bol sevgi, 14 Şubat'ı sizin ve sevdikleriniz için unutulmaz kılsın.

Hepinizi seviyorum :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder