Flormar Long Wearing Bordo Ruj

Uzun süredir aradığım "ideal bordo ruj"u, daha iyisine rastlayana kadar buldum sayılır :)


Geçen hafta saç rengimi biraz açtım, biraz da küllendirdim yani istediğim küllü platine ulaştım. Sıra sarı saç-beyaz ten uyumuna retro bir dokunuş sağlayacak bordo rujdaydı. Denedim, aradım, okudum ve en son Flormar'ın Long Wearing serisinden L39-Bordeaux renginde karar kıldım. Adından da anlaşılacağı üzere ruj tam bir bordo.Koyu renk rujları kullanmak zanaat işi, hele hele dudak kalemi olmadan. Henüz o kadar ustalaşmadığım için rujun yanında dudak kalemimi de hemen seçiverdim, en uygun renk Flormar No: 205.

Koyu renk ruj kullanmayı sevenler bilir, dudaklarınızın çatlaklarında ruj birikmemesi için çok iyi bir dudak peelingi uygulamanız, soyulma sıkıntınız yoksa iyi bir balm ile nemlendirmeniz lazım. Dudaklarınızın sağlığından emin olunca dudak kalemiyle çerçeveleyip ruju uygulayabilirsiniz. Ben daha kalıcı olması açısından önce dudak kalemini ruj gibi sürüyorum sonra ruja geçiyorum, Flormar'ın dudak kalemleri gayet yumuşak yapıda olduğu için ruj olarak kullanmaya uygun, hatta tek başına bile sürebilirsiniz.

Rujun yapısı gayet yumuşak, kremsi. Dudakları kurutmuyor aksine yumuşatıyor. Ama rengi çok koyu olduğu için bölgesel olarak renk birikmelerine neden oluyor. Bu yüzden fırçayla uygulamanız veya ruju sürdükten sonra parmağınızla dağıtmanız gerekiyor. Kalıcılık konusu fena değil ama çok iyi de değil, yeme-içme sonrası tazelemeniz gerekiyor. Genel itibariyle ben sevdim.

Rengi gerçek bir retro bordosu. Hafif bir göz makyajıyla oldukça büyüleyici olabilirsiniz. Fiyat makul, 15 TL civarı. Kalem de 7 TL. Tavsiye ediyor, destekliyorum :) Sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder