Vintage Öpücükler İçin Mat Bir Dokunuş: Essence Matte Lipgloss

Vintage güzellik denince akla gelen isimlerden biri Sophia Loren. Porselen teni, pembemsi gölgeli göz makyajı ve iddialı eyeliner'ına bayılıyorum, tabii makyaj bizi sihirmişçesine Sophia'ya dönüştürmese de, kendimizi güzel ve vintage hissetmemizi sağlayabilir :)


Sophia'nın gül pembesi kadife dudaklarına yanaşabileceğim bir ruju sonunda buldum: Essence Matte Velvet Rose. Ben de yine mat ruj alırken başka bir blogda görmüştüm, ama Rusça olduğu için içeriği hakkında pek bilgi sahibi olamamıştım :) Fakat mat olması ve güzel rengi beni cezbetmesi için yetti, doooğru Gratis'e koştum. İyi ki koşmuşum, bayıldığım bir ürün. Hatta aynısından ertesi gün ablam da gidip aldı :) Neyse, övgüyü bırakıp analize geçelim.
Lip gloss, adının aksine oldukça mat ve kadifemsi. İlk sürüldüğünde hafif bir parlaklık, daha doğrusu
ıslaklık oluyor ama 5-10 dk içinde tamamen kuruyup matlaştırıyor. Dokusu muhteşem, yumuşacık ve mat aynı kaşmir gibi. Fakat kapatıcılığı için çok iyi sözler söyleyemeyeceğim, ben Golden Rose'un 52 numaralı dudak kalemiyle hem dudak çerçevesi çekip hem dudağımı hafifçe boyuyorum, glossu üzerine sürüyorum. Ürünün yumuşaklığı harika hele de mat bir ürün için, ekstra balm kullanmama gerek kalmıyor. Ve kesinlikle dudakları dolgun gösteriyor, Sophia Loren makyajı için çok uygun olmasının nedenlerinden biri bu da. Bu arada benden minik bir tüyo, dudaklarınızın dolgun gözükmesi için balm yerine gripken kullandığımız vicksten sürüp üzerine gloss uygulayabilirsiniz.

Lip gloss'un fiyatı kalitesine göre çok uygun, 8,5 TL gibi bir rakamda satılıyor yanlış hatırlamıyorsam. İstanbul'da Essence satan bildiğim tek yer Gratis, ama Kocaeli'de yaşayan varsa Cosmo Store'da satıldığını biliyorum bu ürün de vardır umarım. Son kez kalıcılık konusunda değinmek gerekirse, çok kalıcı olmadığını söyleyebilirim. Yeme-içme sonrası tazelemek gerekiyor sadece hafif bir gül kurusu izler kalıyor dudakta.

Makyajınızı tamamlamanız için hafif pembe bir far (ben bazen PASTEL'in ikili pembe allığını kullanıyorum aydınlatıcı açık pembe göz kapağına, allık olan koyu ton gölgelere), güçlü bir eyeliner, hafif bir jel allık (Flormar Pin Up serisinin rose tonunu kullanıyorum) ideal ve yeterli olacaktır.

Sevgiler.

2 yorum:

  1. bende almak istiyordum hemen not alıyorum ve ilk fırsatta gidip alıyorum teşekkür ediyorum öneriniz için

    YanıtlaSil
  2. Ben teşekkür ederim blogumu ziyaret ettiğiniz için, sevgiler.

    YanıtlaSil