Parlamayan Fondöten Buldum!

Yağlı ciltli kadınlar bilir, 'arkamı kontrol etsene'den daha çok kurduğumuz bir cümle varsa o da 'burnum parlamış mı?'dır.

Makyaj yapmaya başladığımdan beri, aşırı sarışınlıktan gözükmeyen kirpiklerimi boyamayı saymazsak, en çok kullandığım ürün matlaştırma etkisi olan bir pudra oldu. Parlamayı kontrol altına alan yüz temizleyiciler, kremler, bazlar tabii ki olmazsa olmaz hayatımın bir parçası. Hiç doya doya nemlendirici süremedim, en yağlı ciltler için en özelliklisi olan bile olsa, BB veya CC krem kullanamadım. Bir heves alıyorum, iki kere kullandıktan sonra sürekli 'pudralanmaktan' yorulup hoop bir kenara atıveriyorum.

Essence Soft Touch Mousse'ı yeni keşfetmiş sayılmam aslında, ilk kez 4 yıl önce almış ve yine çok severek kullanmıştım. Bir iki kez bittikçe yeniledim, sonra neden bilmem başka şeyler kullandım, unuttum. Isınan havanın etkisiyle artık 'ooof yeter be' diye pudralanmaktan bıktığım bir anda aklıma geldi, hemen koştum aldım ve 'ben senden nasıl ayrı kaldım bunca yıl?' diye sarılıp ağladım.

Çok açık tenli olmamın makyajda ciddi dezavantajları var. En ufak bir kızarıklık yüzümde göze çarpıyor, makyaj yapmasam hasta gibi oluyorum. Herhangi bir şeyi azıcık fazla kaçırsam da annesinin odasını karıştırmış küçük kız gibi oluyorum. 'No make up' benim için icat edilmiş bir şey yani, makyaj yapmam ama yapmamış gibi olmam lazım. E bir de aşırı yağlı cilt sorunum var, midesi hiç bir şey kaldırmayan cildim makyajda şakaya gelmiyor ne var ne yok kusuveriyor. 'E makyaj bazı kullan be canım' diyorsanız, o da işe yaramıyor. Hatta daha fazla katman oluşturup 2 saat sonra yine yüzümden fondötenler akmasına neden oluyor. Essence köpük fondöten transparan pudrayla kullanıldığında bu sorunumu en aza indirgeyen ürün oldu şimdilik. Daha sürerken yok gibi, temiz ve mat cilt hissini kaybettirmiyor aksine hafif bi kadifemsilik veriyor. Kapatıcılık oldukça iyi, ciddi bir cilt sorunum olmadığından bana yeterince kafi geliyor. 4 numarası cilt rengime uygun, çünkü yeterince açık cilt ürünü bulmak da benim için zor. Ama normal derecede beyaz tenliyseniz 1 numara da sizin için yeterli olacaktır. Fırça veya süngere gerek yok çok pratik pıtpıtpıt parmaklarımla 10 saniyede sürüyorum ben.

Sizin parlamaya savaş açan daha etkili bir ürününüz varsa yazıverin gözünüzü seviyim yaz bitmeden ben bittim :)

Öpücükler....

9 yorum:

 1. M.Asam magic finish ve farmasi bb krem bende parlama yapmıyor ya da minimum yapıyor diyeyim max faxtor köpük fondoten de iyidir

  YanıtlaSil
 2. Farmasi BB accık parlattı beni ama Max Factor köpüğü aklıma yazdım deneyeceğim teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Parlamayan fondoten sanırım herkesin aradığı bu. BB benim cildimde de parladı. Bunu deneyeceğim

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir ürün.. Güle güle kullanın...

  YanıtlaSil
 5. Bol bol pudralanma derdine son yani, bu ürünü görmemiştim daha önce...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, pudra bağımlılığı bitsin diye :)

   Sil
 6. Güzel bir ürünmüş, merak ettim ;))

  YanıtlaSil