Essence fardan aydınlatıcı yaptım!


Selam!
Essence farları aydınlatıcı yapma fikri Görkem Karman’dan çıktı çıkalı bir furyadır gidiyor… Ben de almasam, almakla kalmayıp yazmasam olmazdı :)

Uygun fiyatlı kozmetik markaları içinde en sevilen, en yenilikçi ve iş görür ürünleri olan markaların başını bence Essence çekiyor. Gratis’lerden kaldırıldı ama Eve, Rossmann ve bazı alternatif kozmetikçilerde satışa devam. Hatta renklidukkan.com’da piyasada zor bulunan ürünlerini de yakalayıp alabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak, Essence tekli ışıltılı farlar gerçekten harika birer aydınlatıcı alternatifi. Ben soğuk alt tonlu aydınlatıcıları sevdiğimden 19 numarayı aldım, bana aynı işlevde kullanılan biri Görkem’in favorisi 08 numara olan olmak üzere 3-4 çeşidi olduğunu biliyorum.

Far(aydınlatıcı) doğru uygulandığı takdirde gerçekten çok net, çok kararında bir duruş sağlıyor. Paketinde göze simler çarpsa da yüze oturduğu zaman sim sim durmuyor onun yerine naturel bir sedefe dönüşüyor. Tek eksisi kalıcılığı diyebilirim, maalesef ömrü 3-4 saat arası.
Yapısı çok yumuşak, hatta kremsi toz diyebilirim. Pigmentasyonu hiç fena sayılmaz. Fiyatı ise 5,99 TL yanlış hatırlamıyorsam. Eğer aydınlatıcı arayışındaysanız bir deneyeyim kullanmayı çok para vermeyeyim diyorsanız veya benim gibi soğuk alt tonlu aydınlatıcı pek bulamıyorsanız muhakkak şans vermenizi öneririm.

Öpücükler…

1 yorum: