Gece cilt bakım rutinimde neler var?

Herkese merhaba!


Ben cildimi en çok gece yatarken severim. Bir yere yetişme derdi olmadan, geniş geniş zaman ayırarak, hele de yorgun değilsem bu ritüelin tadını çıkartarak yaparım. Sabahlıklar, süslü saç bantları, kokoş krem sürme hareketleri tam benlik şeyler :)

Gece cilt bakım rutinimde neler yaptığımı anlatmaya başlayayım öyleyse, belki siz de benim gibi Rozika’lık yapmayı, belki de olması gerektiği gibi sadece cildinizi seviyorsunuzdur.


Gündüz yüzümde makyaj olduğunu var sayacak olursak, -evden çıktıysam genelde olur çünkü- ilk adımım makyajımı çıkartmak oluyor. Çoğu zaman miceller su kullanıyorum, son zamanlarda en severek kullandığım ürün BeeBeauty’nin yeni serisindeki temizleme suyu. Bu ürün cildime hassas davrandığı için kurutmuyor, acıtmıyor, yakmıyor, ve göz makyajımı dahil gayet güzel temizliyor. Bunun yerine makyaj temizleme mendili, çift fazlı göz temizleyiciler vs. kullandığım da oluyor sizin favori temizleme ürününüz neyse bu adımda o sahnede :)

Makyajı temizlemeden sonraki adımım, yüzümü derinlemesine arındıracak şekilde yıkamak. Bu aşamda son
zamanlarda sadece bebek şampuanı kullanıyorum. Bir şişe Dalin bitirdim, bu ikinci şişem farklı bir markadan devam etmek istedim. Alerjik gözlerimi yakmadan çok güzel temizliyor ve rahatlatıyor. Geniş gözeneklerimi ve fazla yağı da başarılı şekilde arındırdığını söyleyebilirim. Bazen sadece şampuanlıyorum, bazen de vazgeçilmezim ipek yüz kesesiyle ölü deriyi temizliyorum, bazen de Braun yüz temizleme fırçasını kullanıyorum. Nadiren farklı yıkama ürünleri kullansam da genel rutinim şampuandır, herkese öneririm.

Bu aşama her gün yerine getiriliyor diyemem. Sadece cildim yorgunsa ve siyah noktalarım arttıysa büyük bir makyaj temizleme pedine çok az döküp sadece siyah noktaların ağırlıklı olduğu burun bölgeme uyguluyorum.
Genelde kullandığım ürün bu arkadaş. Çok çok uygun fiyatlı, Rossmann’dan aldığım bir Rival de Loop ürünü. Alkolsüz, sıkılaştırma vaadi olan bir tonik. Ben sıkılaştırma ve yağ dengeleme özelliğini arttırmak için içine çay ağacı yağı koydum azıcık. Siz cilt tipinize göre bir tonikle bu kısmı halledebilirsiniz. Ama ister yağlı ister kuru ciltli olun tonik kısmını es geçmemenizi öneririm.

Son zamanlarda gece bakımı rutinimde sadece bu nemlendiriciyi kullanıyorum. Eczanelerde satılan su bazlı bir
krem bu. Matlaştırma etkisi olmadığı ve yoğun nem verdiği için ben gece rutinine uygun buldum ve gerçekten çok memnun kaldım. Sabaha kadar cildimi nemli tutuyor, besliyor ve sivilce yapmıyor. Hatta içinde üre olduğu için sivilcelerime iyi geldiğini de söyleyebilirim. Tabii doktorunuza danışarak alın, 15 TL civarına edinebileceğiniz en harika ürün olabilir. Bu arada kuru ciltler için lipo yani yağ bazlı bir versiyonu da var.
Gülsuyunu ben hem sabah hem akşam bakımımda, ayrıca makyaj sabitlemek için de kullanıyorum. Gece bakımında nemlendiricinin ve toniğin etkisini arttırmak için kullanıyorum ve çook seviyorum. Özellikle bu boy spreyli ambalaja bayıldım. Watsons’da hala indirimde 7 TL sanıyorum ki, cilt tipiniz ne olursa olsun almanızı öneririm. Ben genelde buz dolabında saklıyorum. Yüzüme iki fıs, mis gibi canlandırıyor ve nemlendiriyor. Tavsiye ederim :)

Ve gecenin son adımı, göz çevresi kremi. Ben son
zamanlarda göz çevremde problem yaşıyorum. Bu krem epey fayda sağladı ama sanırım. Hem bütün gece güzel nemlendiriyor hem de şişlik ve morluklarda mucizeler yaratmasa da görünürlüğünü azaltıyor.

Benim gece bakım rutinim bu şekilde. Siz de benimle aynı ürünleri kullanıyorsanız etkileri, veya benzer sorunlarınız varsa önerilerinizi aşağıya yorum bırakmayı unutmayın. Prenses gibi mışıl mışıl uykular,

Rozika.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder